Okna Aluminiowe

Wielką nowością na rynku stolarki okiennej są okna aluminiowe. Są one szczególnie przydatne w nowoczesnym budownictwie, gdzie bryła budynku często posiada zaskakujące kształty oraz jest najczęściej w dużej części przeszklona. Właśnie do stworzenia tak wielkich powierzchni przeszklonych najlepiej nadają się okna aluminiowe.

Dzięki temu, że można je dostosować niemal do każdego kształtu i wymiaru, są one najlepszym materiałem w budownictwie nowoczesnym. Dzięki temu budynek może wyglądać naprawdę nowocześnie i realizować nawet najbardziej odważne projekty architektoniczne. Dodatkowo okna aluminiowe to inwestycja na lata, ponieważ nie ma na rynku bardziej wytrzymałych i odpornych na działanie czynników atmosferycznych okien.

Jedynym mankamentem tych okien jest to, że gdy ulegną one zniszczeniu nie można ich odnowić. Niestety tak samo jest w przypadku okien PCV, które równie łatwo jest zarysować. Myśląc nad oknami aluminiowymi należy pamiętać o tym, że aluminium jest tworzywem, które szybko się rozszerza i zwęża, przez co mogą powstawać spore odkształcenia ram okiennych.

Mimo tych mankamentów, to jednak okna aluminiowe to jedyne tak dobry produkt, który będzie świetnie pasował do nowoczesnych budynków.

 


kursy-zeglarskie.org.pl/galeria/ złącza kablowe Forum Okna2